1. Sigma
  2. /
  3. Блог
  4. /
  5. Як вибір деревини впливає на звук Вашої гітари?

Як вибір деревини впливає на звук Вашої гітари?

При виборі акустичної гітари музиканти враховують цілий спектр ознак: ергономічність, зовнішній вигляд, ціна. Але головний та безкомпромісний критерій – звук.

Звук великою мірою залежить від матеріалу з якого виготовлений інструмент. Найбільше на характер та тембр звуку впливає тип деревини використаний для топу. Насамперед, подумайте, якому тембру гітари Ви надаєте перевагу, і в якому стилі плануєте на ній грати (акомпанування, “flatpicking” або стиль “fingerstyle”). Ми спробуємо спростити вибір та допомогти знайти саме Ваше звучання.

МАТЕРІАЛ ТОПУ ГІТАРИ

Sigma Guitars використовують лише масив деревини для виготовлення топу акустичних гітар.

Більшість всесвітньо відомих виробників гітар використовують для топу цільну ситхінську ялину (Solid Sitka Spruce) (іноді, як різновид, ситхінську ялину “bearclaw”) Це одна з найщільніших порід ялини, вона надає звучанню акустичної гітари об’єму та яскравості.

На 90% гітар Sigma використовується саме цільна ситхінська ялина (Solid Sitka Spruce). Навіть найдоступніші моделі типу DM-ST та OMM-ST мають топ з цієї деревини. Найкраще підходить для інструментів з великим корпусом типу дредноут (Dreadnought). Характерний гучний звук добре поєднається з голосом вокаліста або вокалістки.

На гітарах виготовлених до Другої Світової Війни для верхньої деки частіше використовувалась червона ялина (Adirondack Spruce). Вона має ще більшу щільність волокон, ніж ситхінська ялина (Sitka Spruce) і дає ще більше об’єму та гучності. Сьогодні червона ялина (Adirondack Spruce) коштує значно дорожче, тому компанією Sigma використовується лише в топових інструментах або реінкарнаціях вінтажних моделей.

Кедр (Cedar) – кардинально інший світ. Найкраще підходить для гри в стилі “фінгерстайл”. Кедр (Cedar) створює тепле звучання, але видає менше гучності. Sigma Guitars використовують кедр (Cedar) лише на класичних гітарах.

Для виготовлення верхньої деки також можуть використовуватись: секвоя, коа, червоне дерево та інші породи. Кожна з них створює унікальний звук з неповторним характером.

 
МАТЕРІАЛ ЗАДНЬОЇ ДЕКИ ТА ОБИЧАЙОК

Одна з найяскравіших порід деревини – клен (Maple). Неважливо, чи це кудрявий, чи хвилястий клен (Quilted Maple, Flamed Maple), за своїм характером вони дуже схожі. З цим матеріалом Ваша гітара «прорізатиме» загальний мікс та виділятиметься поміж інших інструментів.

А ось, наприклад, палісандр (Rosewood) чи кокоболо (Cocobolo), матимуть більш тепле, або, як його ще називають, «темне» забарвлення звучання за рахунок переважання низьких частот. Ці породи не розмивають та не приглушують звук (як це роблять дешеві замінники «червоного дерева»), а, навпаки, видають максимально чіткий, сфокусований та контрольований бас.


 

На наступному рисунку добре видно відмінність частотного діапазону різних порід дерева. Пунктиром позначений діапазон, що проявиться з часом, співвідносно до того як деревина втрачатиме можливість вбирати та віддавати вологу. Деякі гітаристи переконані, що старі (особливо повністю цільнодеревні) інструменти звучать краще ніж нові.

 

КОМБІНАЦІЇ ДЕРЕВИНИ

Sigma Guitars виготовляють гітари з різними комбінаціями деревини. Деякі моделі повторюють поєднання використані на легендарних моделях Gibson, Martin та Taylor. Наприклад, типовим є поєднання червоної ялини (Adirondack Spruce) і палісандру (Rosewood) в гітарах з великим корпусом, для акомпанементу або заповнення міксу. Переглянути список таких гітар можна тут (близько 20 гітар). В серіях Special Edition та Custom Shop доступні унікальні рішення та комбінації.

Наші менеджери добре розуміються в потребах гітаристів і з легкістю підберуть ідеальну гітару для будь-якого стилю та бюджету.