1. Sigma
  2. /
  3. Блог
  4. /
  5. Захист та догляд за гітарою

Захист та догляд за гітарою

Рекомендації майстрів щодо догляду за твоєю гітарою Sigma

ВОЛОГІСТЬ, ТЕМПЕРАТУРА, УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

Правильні умови зберігання – запорука здоров’я гітари. Ваш інструмент виготовлений з тонкої деревини, що легко піддається впливу температури та вологості.

Sigma JM-SG45 care and protect

Компанія Sigma Guitars рекомендує підтримувати рівень вологості в межах 45-55%, а температуру повітря в межах 22-25°C. Якщо ці показники далекі від вказаних, інструмент у небезпеці. Використовуйте гігрометр/термометр для вимірювання відносної вологості та температури навколо гітари. Різка зміна цих показників може спричинити тріщини лаку або корпусу.

Зі збільшенням вологості деревина розширюється. Поступове підвищення вологості, як правило, не призведе до пошкодження вашого інструменту. Але якщо рівень вологості перевищує 70-85% а температура перевищує 27°C, клейові шви можуть ослабнути чи навіть відкритись. Це може спричинити пошкодження струнотримача або корпусу гітари.

Якщо гітара знаходиться поблизу джерела сухого та теплого повітря, вміст вологи в деревині швидко знижується, одні частини скорочуються швидше, ніж інші, що може спричинити виникнення тріщин на корпусі та в місцях з’єднання. Не залишайте інструмент поруч з джерелом тепла.

В холодні місяці уникайте підвішування інструменту на стінах, що виходять назовні приміщення. Через різницю температур дна та топу деки це також може призвести до пошкоджень.

Якщо гітара перебувала в середовищі з низькою температурою (наприклад, на вулиці), варто дати їй нагрітися до кімнатної температури, не виймаючи з чохла або кейсу. Поступова адаптація до кімнатної температури зменшує шанси появи тріщин на деревині та лаковому покритті.

Також слід бути обережними, якщо Ви використовуєте зволожувач повітря для боротьби з низькою вологістю. Волога, при безпосередньому контакті з гітарою, може призвести до пошкодження, як і гумові або вінілові деталі кріплення зволожувача.

Ми рекомендуємо зберігати Ваш інструмент у футлярі або чохлі, коли він не використовується. Вологість легше контролювати в меншому просторі. Sigma Guitars рекомендують послабити натяг струн якщо Ви не використовуватимете інструмент протягом тривалого часу.

Жорсткий кейс підтримує гриф та корпус вашого інструменту в природному положенні. Не потрібно нічого підкладати під голову грифа в кейсі, це може пошкодити Вашу гітару.

Будь-який ремонт вашого інструменту повинен виконувати спеціаліст з ремонту Sigma. Щоб отримати консультацію або послуги сервісу, зверніться до офіційного дилера Sigma у вашому місті. Список дилерів

ДОГЛЯД ЗА ЛАКОВИМ ПОКРИТТЯМ

Ваш інструмент покритий якісним лаком за найвищими стандартами компанії Sigma Guitars. Регулярна підтримка чистоти інструмента не лише позитивно позначиться на його зовнішньому вигляді, але і продовжить йому життя.

Сліди від пальців, потемніння лаку, мікротріщини і подряпини – неминучі наслідки експлуатації гітари.

Протягом тривалого використання інструменту піт, бруд та жир накопичуються на поверхні і повільно руйнують лакофарбове покриття. Це призводить до знебарвлення та помутніння лаку. У найдраматичніших випадках в місцях постійного контакту гітари з тілом з’являються протерті або потріскані місця. Кислоти, що містяться в поті, можуть роз’їсти лак. Пряме сонячне світло та пил також призводять до втрати первісного вигляду гітари.

Sigma Guitars виготовляють гітари з двома типами покриттів: глянцевий лак (High Gloss, Polished Gloss) і матовий лак (Satin).

На ринку існує багато видів та брендів продукції для догляду за деревом, але використання деяких засобів може призвести до небажаних наслідків. Не використовуйте поліролі зі вмістом силікону, парафіну або відбілювачів. Очисники, що містять нафтопродукти чи розчинники, з часом зруйнують лак. Лише спеціальні поліролі та очищувачі розроблені для музичних інструментів не завдадуть шкоди гітарі.

Такі засоби утворюють мікроскопічний захисний шар, що тривалий час залишається на інструменті та захищає її від поту, пилу, прямих сонячних променів.

Важливо! Якщо гітара має матове покриття (Satin finish) – не поліруйте її. Це може призвести до виникнення плям, розводів або потертостей в місці полірування. Протирати інструмент необхідно лише чистою та сухою мікрофіброю. Її волокна м’які, і не залишають подряпин навіть при інтенсивному терті.

ДОГЛЯД ЗА КІЛКОВОЮ МЕХАНІКОЮ

Зазвичай, кілкова механіка не потребує суттєвого догляду, окрім періодичного змащування. Закрита кілкова механіка (з кришкою над шестернями), змащуються виробником, а от механіку відкритого типу слід змащувати один-два рази на рік. Для змащування використовуйте мастила типу солідол або літол.

Будьте обережні та використовуйте помірну кількість мастила. Через накопичення пилу надмірне змащення може погіршити роботу кілкової механіки.

Деякі типи кілкової механіки, що використовуються на гітарах Sigma, мають додаткові елементи для детальнішого налаштування інструмента. Наприклад, гвинт, регулюванням якого можна змінювати необхідне зусилля для ходу кілка. У кілковій механіці відкритого типу це, зазвичай, гвинт всередині шестерні. У більшості типів закритої кілкової механіки цей гвинт знаходиться на кінці ручки регулювання. Перевіряйте його під час кожної заміни струн: з часом він може послабитись. Не затягуйте гвинт надто сильно, надмірний тиск може пошкодити механізм.

ВСТАНОВЛЕННЯ ШПИЛЬОК СТРУНОТРИМАЧА

Струни кріплять на струнотримачі гітари шпильками (інша назва – піни, від англійського “pins”). Кожна з них має передню і задню частини. Передня частина шпильки має невелику виїмку, вона має бути розташована у напрямку грифа. Так струна матиме правильну форму та щільно триматиметься. Перед тим як вставляти шпильку переконайтеся, що кінчик струни підтягнутий максимально близько до внутрішньої сторони топу.

Важливо! Не забивайте шпильки молотком чи будь-яким іншим предметом, це може пошкодити Вашу гітару. Також не потрібно приклеювати шпильки до струнотримача. Щоб зафіксувати шпильку достатньо натиснути на неї великим пальцем руки з невеликим зусиллям.

СТРУНИ

Гітаристи використовують різноманітні типи та калібри струн для різних стилів гри. Sigma Guitars пропонують варіанти для кожного. З виробництва інструменти укомплектовані струнами, що найкраще підійдуть для більшості музикантів.

6-струнні гітари Sigma витримують натяг калібру .013 – .056 в стандартному строю,
12-струнні – .012 – .053 в стандартному строю. Компанія не несе відповідальності за інструменти на яких використовувались струни з калібром більшим ніж рекомендований.

Які б струни Ви не обрали, майте на увазі – вони не звучатимуть вічно. Струни постійно піддаються різноманітному зовнішньому впливу. З часом звук втрачатиме яскравість. Ми рекомендуємо змінювати струни кожні 2-3 місяці. Найкраще замінити одразу весь комплект, заміна лише однієї струни зробить звук незбалансованим.

Важливо! Ніколи не використовуйте металеві струни на класичних гітарах. Класичні гітари не розраховані на натяг металевих струн. Використання металевих струн може пошкодити класичну гітару.

РЕГУЛЮВАННЯ ГРИФА ГІТАРИ

Сервісний центр гітар Sigma в Україні:
Acropolis
м.Львів вул. Залізнична 18
guitars@acropolis.ua
acropolis.ua

Прогин грифа гітари впливає на відстань від накладки до струн. З часом він може змінюватись залежно від умов зберігання або постійного натягу струн і потребуватиме коригування. Висоту струн і геометрію грифа можна відрегулювати за допомогою анкерного стержня та зміни висоти поріжків. Для цього Sigma Guitars рекомендують звернутись до найближчого дилера Sigma у вашому місті або до сервісного центру Sigma в Україні. Компанія не несе відповідальності за шкоду заподіяну внаслідок невдалого ремонту.

ТРАНСПОРТУВАННЯ ІНСТРУМЕНТУ

Гітара, мабуть, подорожує більше, ніж будь-який інший музичний інструмент у світі. Це лише питання часу, коли Ви візьмете свою Sigma у першу подорож. Якщо Ви збираєтесь взяти гітару Sigma в дорогу, пам’ятайте, це не просто багаж. Необхідно докласти зусиль, щоб захистити її.

Якщо ви подорожуєте автомобілем, не кладіть інструмент в багажник. На задньому сидінні значно безпечніше. Більшість багажників автомобілів не обігріваються і не провітрюються, що може призводити до суттєвих коливань температури. Холод або перегрів – ідеальні умови для появи тріщин або деформації частин гітари. У гітаробудуванні використовують спеціальні клеї, при високих температурах вони руйнуються в місцях з’єднань. В таких випадках, найчастіше, знаходиться під небезпекою струнотримач.

Особливий захист інструмент потребує і під час подорожі літаком. Навіть міцний футляр не завжди може захистити гітару від пошкодження внаслідок недбалого ставлення з боку приватних осіб чи перевізників.

При транспортуванні полегшіть натяг струн та використовуйте м’який щільний пакувальний матеріал.

Зверніться до найближчого дилера Sigma у вашому місті та ознайомтесь з асортиментом утеплених чохлів, м’яких та жорстких кейсів Sigma.


ЯК НАЛАШТУВАТИ ГІТАРУ?

Більшість гітаристів надають перевагу цифровим тюнерам (окремим пристроями чи мобільним додаткам). Дійсно, на сьогодні це найзручніший та найточніший спосіб налаштувати гітару.

Однак, бувають ситуації, коли тюнер недоступний, тому кожному гітаристові варто знати як налаштовувати гітару на слух. Відразу зазначимо, мова йде про стандартний стрій (E-A-D-G-B-E).

Перша струна налаштовується за допомогою камертона або відносно будь-якого іншого налаштованого музичного інструмента. Якщо Ви використовуєте камертон «ля» (440 Гц) перша (тонка) струна, притиснута на п’ятому ладу, повинна звучати в унісон з камертоном.

У випадку налаштування відносно іншого музичного інструмента зазвичай використовують ноту «мі» першої октави; у цьому випадку відкрита (не притиснута) перша струна повинна звучати в унісон з інструментом.

Після цього налаштовується решта струн (див. рисунок).

  • 2 струна, притиснута на 5 ладу, повинна звучати в унісон з відкритою 1 струною.
  • 3 струна, притиснута на 4 ладу, повинна звучати в унісон з відкритою 2 струною.
  • 4 струна, притиснута на 5 ладу, повинна звучати в унісон з відкритою 3 струною.
  • 5 струна, притиснута на 5 ладу, повинна звучати в унісон з відкритою 4 струною.
  • 6 струна, притиснута на 5 ладу, повинна звучати в унісон з відкритою 5 струною.

В кінці радимо перевірити стрій – одночасно добути звук з відкритих першої та шостої струн. Вони повинні звучати в унісон через дві октави.