1. Sigma
  2. /
  3. Блог
  4. /
  5. Як вибрати акустичну гітару?

Як вибрати акустичну гітару?

Купівля гітари повинна приносити задоволення. Цей процес, однак, може здатись складним і непосильним, особливо якщо Ви не є експертом. У цьому матеріалі ми намагатимемось полегшити Ваш вибір.

Якщо у Вас є час, радимо прочитати його повністю. Тут Ви знайдете широкий спектр інформації, яка допоможе Вам почувати себе у виборі впевненіше. Не забувайте, придбання гітари має приносити задоволення.

Гітара початкового рівня

Гітара початкового рівня

Щоб навчитись грати на гітарі не потрібен особливий музичний талант чи надлюдська координація. Головне – залишатись вмотивованим, натхненним і продовжувати грати.

Купуйте гітару на якій хочеться грати. Новачки частіше продовжують практикуватись якщо їх інструмент добре налаштований, гарно звучить і чудово виглядає. Гітара, що подобається, з набагато меншою ймовірністю відправиться в шафу припадати пилом.

Вам не обов’язково витратити на інструмент всі гроші світу, але пам’ятайте, якість має значення – неякісна гітара скоріше розчарує ніж надихне.

Факт: більшість початківців кидають гітару протягом
перших шести місяців навчання.

Навчання грі на гітарі вимагає значних витрат найціннішого, що у нас є – часу. Ми граємо на гітарі, бо нам це подобається. Гітара приносить радість, а найбільше радості приносить та гітара, на якій Ви граєте найчастіше.

Інструмент, що не надихає, буде швидко захований у шафу. Якісний інструмент дає початківцю можливість розвинути позитивне ставлення до своєї гри. На гітарі гарній, такій, що можна виставити на показ, гратимуть частіше.

Не купуйте найдорожчу гітару на ринку. Насправді, навіть не думайте про покупку гітари найвищого класу, поки Ви не впевнені у власних побажаннях та захцянках. Але забезпечте собі якісний та привабливий інструмент на якому саме Вам захочеться грати.

Гітара середнього рівня

Гітарист починає шукати новий інструмент з двох причин. Або щоб оновити наявний, або щоб додати до своєї колекції щось нове та відмінне.

Вас влаштовує та гітара, що у Вас є, але хочеться її вдосконалити? Шукайте інструмент схожого розміру і форми, але більш високої якості. Інструмент виготовлений повністю з цільної деревини вже точно має сенс на цьому рівні. Якщо ж ви хочете урізноманітнити свій арсенал та дослідити нове, розгляньте іншу форму корпусу або поєднання деревини.

Хочете поекспериментувати з кардинально іншим звучанням? Розгляньте придбання класичної гітари з нейлоновими струнами, дванадцятиструнної гітари, акустичної бас-гітари або укулеле.

Гітара середнього рівня
Гітара професійного рівня

Гітара професійного рівня

Не обов’язково бути профі щоб грати на якісному та красивому інструменті.

Ми точно знаємо що гітаристи, що вкладають час і зусилля, щоб оволодіти своїм мистецтвом, заслуговують на інструмент, якому приділено стільки ж уваги, як і їхній музиці – ручної роботи, виготовлений лише з найякісніших матеріалів. Інструмент, що звучить винятково та ідеально лежить в руках.
Зазвичай, це гітара яка вражатиме ще до того як на ній зіграють хоч одну ноту.

Обирайте повністю цільнодеревний інструмент, звертайте увагу на наповненість звуку та будь-які нюанси у виготовлені.

Все що потрібно знати про вибір акустичної гітари… майже

Львів, Залізнична, 18 (шоурум)
☎ (032) 239-52-81
📱 (093) 955-15-92
📬 guitars@acropolis.ua
Графік роботи:
ПН-ПТ 09:00-17:00
СБ-НД: вихідні

Купівля гітари – дуже особиста справа. Немає двох гітаристів, що мають цілком однаковий стиль та смак. Ми це знаємо. У цьому посібнику побіжно пояснені основні особливості на які варто звернути увагу при виборі гітари. Навіть якщо Ви купуєте інструмент не для себе, ми створили цей посібник, щоб допомогти Вам вдало підібрати подарунок для Вашого партнера, Вашої одержимої музикою дитини або племінниці, якій Ви подобаєтеся більше, ніж її батьки.

Після прочитання у Вас можуть залишитись питання. Насправді, ми сподіваємося, що вони залишаться. Будемо раді відповісти на них особисто. Ми любимо спілкуватися з музикантами чи зацікавленими у музиці людьми.
Якщо у вас є запитання або ви просто хочете поговорити, зателефонуйте до нас, напишіть на пошту або приходьте одразу в шоурум. Ми завжди готові допомогти.

Форма корпусу

Форма і розмір корпусу гітари суттєво впливають на її звучання.

Не існує кращих чи гірших форм, всі вони звучать по-різному та можуть бути більш чи менш пристосованими для конкретного стилю чи ситуації.

У світі акустичних гітар існує незліченне різноманіття розмірів корпусів та їх варіацій. Але є основні, усталені форми, що пройшли перевірку часом та стали взірцем, еталоном акустичної гітари. Всі інноваційні та нестандартні рішення так чи інакше відштовхуються від історичних прообразів.

Корпус гітари типу 00 Одні з найменших повнорозмірних інструме Одні з найменших повнорозмірних інструментів – гітари з корпусом типу 00 / Parlor. Мають м’яке, сфокусоване, “бутікове” звучання, що добре підходить для гри пальцями. Також є зручнішими у транспортуванні ніж більші форми, хоча й далекі від їх рівня гучності.
Дредноут (Dreadnought) – великі гітари з потужним звучанням та насиченими басами, що заповнюють кімнату. Від моменту їх винайдення і до нині користуються більшим попитом ніж будь-яка інша форма. Дредноути чудово підходять для акомпанементу та добре поєднуються з вокалом.
Середні форми корпусу гітар типу 000 / OM / Auditorium Середні форми типу 000 / OM / Auditorium – універсальні гітари, які добре показують себе у ширшому спектрі технік: від жорсткого бою до делікатного перебору. Музикантові будь-якого рівня майже неможливо помилитись з гітарою середнього розміру.
Форма корпусу гітари Grand OM Форма Grand OM є доволі універсальною, об’єднує в собі переваги середніх форм типу 000 / OM / Auditorium та великих дредноутів. Такі гітари часто обирають сучасні прогресивні музиканти, що не бояться експериментувати та поєднують в своїй грі безліч стилів.
Тревел-гітара Інструменти з найменшими корпусами, які часто називають тревел-гітарами, стали популярними у нашому столітті через їх мобільність, зручність, міцність та зменшену вартість. Тревел-гітара також буде хорошим вибором для дитини чи музиканта з невеликими розмірами тіла.
Форма корпусу гітари Grand Jumbo Grand Jumbo – найбільша форма в асортименті гітар Sigma. Ще гучніша ніж дредноут, зазвичай з доволі збалансованою частотною характеристикою. Добре комбінується з іншими інструментами, підходить для виконання виразних соло-партій та акомпанементу.

Масив деревини VS ламінована деревина

У сучасному світі гітаробудування крім традиційної деревини виробники використовують також карбон, HPL (High Pressure Laminate) та інші інноваційні матеріали. Але тут говоритимемо лише про деревину: цілісну та ламіновану. Саме вона використовується в гітарах Sigma.
Верхня дека гітари, частина до якої кріпляться струни, більше ніж будь-яка інша частина корпусу впливає на звук гітари. Ми вважаємо, що верхня дека з цільної деревини – обов’язкова ознака якісного інструмента будь-якого рівня. Саме тому всі гітари Sigma мають топ з цільної деревини.

Масив деревини VS ламінована деревина

Породи деревини

Гітари, як і люди, індивідуальні. Форма корпусу є основним фактором, що визначає звукову індивідуальність гітари – назвемо це її характером – але конкретна деревина, яка використовується
для створення цієї форми, також має величезне значення.

Матеріал верхньої деки (її ще називають топом) є основним визначальним фактором характеру звуку гітари, а задня і бокові частини (обичайки) додають відтінків, посилюють і збалансовують аспекти тембру. Ось максимально стислий огляд типів деревини, що використовуються в гітарах Sigma.

Ситхінська ялина (Sitka Spruce)
Класичний матеріал топу, з чистим, широким звуковим спектром і дзвінким характером. Найпопулярніший вибір.
Червона ялина (Adirondack Spruce)
Схожа на ситхінську, але, через більшу щільність волокон, додає ще більше об’єму та гучності.
Червоне дерево (Mahogany)
Можна зустріти на всіх елементах корпусу. Має надзвичайно теплий характер з виразними середніми частотами.
Палісандр (Rosewood)
Поширений вибір для задньої деки та обичайок. Додає глибоких низьких та співучих високих частот з унікальними відтінками.

Якщо Ви бажаєте дізнатися більше про ці та інші породи деревини, перегляньте цей наш матеріал.

Зручність

Зручність – дещо суб’єктивне поняття. Цим терміном ми окреслюємо те, як гітара відчувається в руках, лежить на колінах чи висить на плечовому ремені, наскільки її конструкція відповідає Вашим вподобанням та особливостям. Гітари Sigma не лише мають вийняткове звучання та привабливо виглядають, а й комфортні у використанні та доступні в різноманітних варіаціях. Не має значення Ваша будова тіла чи те, як Ви любите грати, ми підберемо гітару, що відповідатиме Вам і Вашому стилю.

Лакове покриття

Хороше покриття не просто гарно виглядає. Воно повинно захищати інструмент від дрібних вм’ятин і подряпин – можливо, від пролитого напою чи двох – водночас, не бути надто товстим, щоб не притупляти резонування деревини.
Гітари Sigma покриті ультратонким шаром UV-лаку, що забезпечує інструментові ідеальні резонансні властивості, неперевершений вигляд та надійний захист.

Якість виготовлення та налаштування

Навіть гітара з найкращих матеріалів буде незручною та погано звучатиме, якщо під час її виготовлення не було дотримано всіх стандартів якості. Це в кращому випадку. В гіршому, інструмент потребуватиме серйозного втручання майстра або може навіть “розвалитись” з часом використання.

Шви склейки, якість деталей, ладів, висота струн (та ще з десяток дрібних аспектів) – важливі нюанси на які необхідно звертати увагу при виборі акустичної гітари. Практично будь-хто може відрізнити шафу ручної роботи від тієї, що купили на блошиному ринку. Те саме стосується гітар. Відмінність добре виготовленої гітари полягає у деталях. Всі разом ці деталі мають вирішальне значення.

Всі гітари Sigma перед відправкою проходять через наших майстрів, ретельно оглядаються та налаштовуються. Все це, аби впевнитись, що ми відправляємо Вам якісний, достойний інструмент.

Якість виготовлення та налаштування гітари

Електроніка

Електроніка гітари

На відміну від електрогітари, акустична гітара чудово звучатиме навіть без підключення. Хоча вона може бути обладнана преампом та звукознімачем, для музикантів, які хочуть виступати або записуватись на своєму інструменті. Наявність електроніки збільшує ціну, але додає функціональності.

Якщо Ви не збираєтесь виходити на сцену найближчим часом, відмова від електроніки може дозволити Вам придбати трохи кращий інструмент за ті самі гроші.

Виріз на корпусі

Виріз на корпусі акустичної гітари дозволяє отримати кращий доступ до верхніх ладів. Якщо Ви життєво необхідно потребуєте максимальної рухливості на верхніх ладах, купуйте гітару з вирізом.

Виріз на корпусі гітари*Цей матеріал є адаптацією статті про вибір акустичної гітари від Breedlove
https://breedlovemusic.com/acoustic-guitar-blog/selecting-an-acoustic-guitar-a-buyers-guide-to-finding-the-right-instrument-2