Захист та догляд

Захист та догляд

Рекомендації майстрів для твоєї гітари

ВОЛОГІСТЬ, ТЕМПЕРАТУРА ТА ЗБЕРІГАННЯ

Ваш інструмент виготовлений з тонкої деревини, яка легко піддається впливу температури і вологості. Правильна комбінація цих факторів є дуже важливою складовою зовнішнього середовища для  вашої гітари.

Sigma JM-SG45 care and protect

Компанія Sigma Guitars рекомендує підтримувати рівень вологості в межах 45-55% і температуру повітря в межах 22-25°C. Якщо ваші показники знаходяться далеко від цих умов, інструмент в небезпеці. Використовуйте гігрометр / термометр для вимірювання відносної вологості та температури навколо гітари, оскільки різка зміна цих показників або вплив холоду може спричинити невеликі тріщини лаку та корпусу.

Зі збільшенням вологості в повітрі деревина починає розширюватися і набухати. Поступове підвищення вологості, як правило, не призведе до пошкодження вашого інструменту. Коли рівень вологості перевищує показники 70-85% а температура більше 27°C, клейові шви можуть ослабнути і навіть відкритися. Якщо ваш інструмент протягом певного періоду часу піддається високій температурі або вологості, клей під струнотримачем може ослабнути, що спричинить пошкодження струнотримача та корпусу гітари.

Різкі зміни вологості – це те, від чого потрібно уберегти інструмент першочергово. Наприклад, якщо гітара знаходиться поблизу джерела сухого та теплого повітря, вологість навколо падатиме набагато швидше, ніж це було б природно. Такий сценарій матиме схожий ефект. Вміст вологи в деревині швидко знижується, її частини скорочуються швидше, ніж інші, що спричиняє тріщини на корпусі  та в місця з’єднання. Не залишайте інструмент поруч із джерелом тепла та не вішайте його на стіну, де він буде грітись та сохнути. 

Уникайте підвішування інструменту на стінах, які виходять на зовні приміщення в зимові місяці. Стіна буде прохолоднішою, ніж повітря всередині. В результаті виникає конфлікт між температурою топу та дном корпусу, що може призвести до пошкоджень.

Якщо гітара перебувала в середовищі з низькою температурою, потрібно дати їй нагрітися до кімнатної температури, не виймаючи з чохла або кейсу. Це дозволить інструменту повільніше адаптуватися до кімнатної температури, зменшуючи можливість появи тріщин на деревині та лаковому покриті.

Слід бути обережними, якщо ви вирішили використовувати зволожувач повітря для боротьби з низькою вологістю. Волога при безпосередньому контакті з гітарою може призвести до пошкодження, як і гумові або вінілові деталі кріплення зволожувача.

Ми рекомендуємо зберігати ваш інструмент у футлярі або чохлі, коли він не використовується. Вологість легше контролювати в меншому просторі. Якщо ви не гратимете на гітарі протягом тривалого часу Sigma Guitars рекомендує відпустити натяг струн на час зберігання.

Жорсткий кейс максимально рівномірно підтримує гриф та корпус вашого інструменту. Не потрібно нічого підкладати під голову грифа в кейсі, оскільки це може його пошкодити.

Будь-який ремонт вашого інструменту повинен виконувати спеціаліст з ремонту Sigma. Щоб отримати консультацію або послуги сервісу зверніться до офіційного дилера Sigma у вашому місті. Список дилерів

ДОГЛЯД ЗА ЛАКОВИМ ПОКРИТТЯМ

Ваш інструмент покритий якісним лаком за найвищими стандартами компанії Sigma Guitars. Боротьба за чистоту інструменту не тільки позитивно позначиться на його зовнішньому вигляді, але і продовжить йому життя.

Сліди від пальців, потемніння лаку, мікротріщини і подряпини – все це неминучі атрибути експлуатації гітари.

Під час тривалого використання інструменту піт, бруд і жир накопичуються на поверхні, і повільно руйнують лакофарбове покриття. Це призводить до помутніння лаку, знебарвлення фарби. У найдраматичніших випадках, кислоти, що містяться в поті роз’їдають лак, і в місцях постійного контакту гітари з тілом з’являються протерті або потріскані місця. Також, сонячне світло, пил, висока вологість, змушують гітару втрачати свій зовнішній вигляд. 

Sigma Guitars пропонує 2 типи покриттів гітар.  Глянсовий лак – High Gloss (Polished Gloss) і матовий лак – Satin.

На ринку існує велика кількість продукціїї по догляду за деревом, але деякі з них при тривалому користуванні приведуть до небажаних наслідків. Такі очисники містять нафтопродукти і розчинники, які з часом зруйнують лак. Не використовуйте поліролі, які містять силікон, парафін і відбілювачі. Лише спеціальні поліролі та очищувачі, розроблені для музичних інструментів, які не містять нафтопродуктів, не завдадуть шкоди гітарі. 

Такі засоби призначені для полірування інструменту на тривалий термін, утворюючи мікроскопічний захисний шар, який залишається на інструменті досить довго. захищаючи її від поту, пилу, сонячних променів

Важливо! Якщо гітара має матове покриття (satin finish) – не поліруйте її. Протирати інструмент необхідно чистою сухою і м’якою мікрофіброю, оскільки її волокна – дуже м’які, і навіть при інтенсивному використанні не залишать дрібних подряпин. В іншому випадку, можуть бути помітні плями, розводи або потертості в місці полірування. 

ДОГЛЯД ЗА КІЛКОВОЮ МЕХАНІКОЮ

Зазвичай, кілкова механіка не потребує суттєвого догляду, окрім періодичного змащування. Закрита кілкова механіка (з кришкою над шестернями), змащуються виробником, але відкритий тип слід змащувати один-два рази на рік. Для змащування використовуйте мастила типу солідол або літол.

Будьте обережні, щоб не використовувати занадто багато мастила, оскільки на нього потрапляє пил, який може погіршити роботу кілкової механіки.

Деякі типи кілкової механіки, які використовуються на гітарах Sigma мають додаткові регулювання для зручності налаштування інструмента. Додатковий гвинт, який дозволяє змінювати зусилля ходу кілка. У відкритому типі можна реалізувати за допомогою затягування гвинта всередині шестерні. Перевіряйте цей гвинт щоразу, коли ви замінюєте струни, оскільки він може ослабитись з часом. У більшості типів закритої кілкової механіки цей гвинт знаходиться на кінці ручки регулювання. Не потрібно затягувати гвинт занадто сильно, щоб не пошкодити сам механізм під час налаштування гітари.

ВСТАНОВЛЕННЯ ШПИЛЬОК СТРУНОТРИМАЧА

Струни кріплять на струнотримачі гітари шпильками. Кожна з них має передню і задню частини. Передня частина шпильки має невеликий зазор, для того щоб струна мала правильну форму і щільно трималась. Перед тим, як вставляти шпильку, переконайтеся, що кінець струни підтягнутий максимально до внутрішньої сторони.

Дуже часто шпильки забивають так сильно, що вони можуть розколоти струнотримач. Після того, як ви вставили струну потрібно лише з невеликим зусиллям натиснути великим пальцем руки на шпильку щоб зафіксувати її в струнотримачі.

Важливо! Це кріплення не потребує приклеювання шпильок до струнотримача.

Не потрібно забивати молотком і стукати будь-яким предметом. Це може призвести до пошкодження топу гітари.

СТРУНИ

Різні стилі гри на гітарі вимагають різних типів струн, Sigma Guitars пропонує різні варіанти для кожного інструменту. З виробництва ваш інструмент укомплектований струнами, які дадуть найкращі результати для більшості гітаристів.

6-струнні гітари Sigma розраховані витримувати максимальний натяг калібру .013-.056, а 12-струнні інструменти не більше 12-53.  Sigma Guitars не несе відповідальності за використання струн з більшим калібром за рекомендований.

Які б струни ви не обрали, майте на увазі, що вони не будуть звучати вічно. Струни постійно піддаються впливу різних елементів навколишнього середовища. З часом ви помітите, що звук поступово втратить свою яскравість. На цьому етапі варто замінити струни. Ми рекомендуємо замінити весь комплект, оскільки заміна лише однієї струни зробить звук незбалансований.

Важливо! Ніколи не використовуйте сталеві струни на класичних гітарах. Такі інструменти мають набагато легше кріплення брасів, ніж більшість акустичних інструментів із сталевими струнами. Використання сталевих струн на класичному інструменті може пошкодити вашу гітару.

РЕГУЛЮВАННЯ ГРИФА ГІТАРИ

Сервісний центр гітар Sigma в Україні:
Acropolis
м.Львів вул. Залізнична 18
guitars@acropolis.ua
acropolis.ua

Прогин грифа гітари змінює відстань від накладки до струн. З часом він може змінюватись від постійного натягу струн або змін у навколишньому середовищі і потребуватиме коригувань. Висоту струн і геометрію можна відрегулювати за допомогою анкерного стержня, висотою верхнього та нижнього поріжків. Sigma Guitars рекомендує звернутись до найближчого дилера Sigma у вашому місті або до сервісного центру Sigma в Україні, оскільки компанія не може нести відповідальність за шкоду, заподіяну внаслідок невдалого ремонту.

ТРАНСПОРТУВАННЯ ІНСТРУМЕНТУ

Гітара, мабуть, подорожує більше, ніж будь-який інший музичний інструмент у світі, і це лише питання часу, коли ви візьмете свою Sigma у першу подорож. Якщо ви збираєтеся взяти свій інструмент у дорогу, пам’ятайте, це не просто багаж. Вам потрібно докласти зусиль, щоб захистити його.

Якщо ви подорожуєте на автомобілі, не кладіть інструмент в багажник. На задньому сидінні набагато безпечніше, оскільки більшість багажників автомобілів не обігріваються і не провітрюються, тому температура може суттєво коливатися. Замерзання або перегрів створює усі умови до появи тріщини або деформації частин гітари. При виготовленні гітари використовуються спеціальні клеї, які можуть реагувати на високу температуру та руйнувати місця з’єднань. Найчастіше, в таких випадках, під небезпекою струнотримач.

Особливий захист інструмент потребує і під час подорожі літаком. Навіть важкий футляр не завжди може захистити гітару від пошкодження внаслідок неправильного дій з боку приватних осіб чи комерційних перевізників. 

При транспортуванні відпустіть натяг струн та використовуйте м’який щільний пакувальний матеріал.

Ви можете звернутись до найближчого дилера Sigma у вашому місті та ознайомитись з асортиментом утеплених чохлів, м’яких та жорстких кейсів Sigma.


ЯК НАЛАШТУВАТИ ГІТАРУ?

Більшість гітаристів віддають перевагу електронним тюнерам, що служать для налаштування гітари, і дійсно, на сьогодні це найбільш зручний та надійний спосіб. Також, бувають ситуації, коли тюнер недоступний, тому кожний гітарист повинен знати як налаштувати гітару на слух. Відразу слід зазначити, що мова йде про стандартний стрій (E-A-D-G-B-E). Перша струна налаштовується за допомогою камертона, або відносно будь-якого іншого налаштованого музичного інструмента. При налаштуванні за допомогою камертона «ля» (440 Гц) перша (тонка) струна, притиснута на п’ятому ладі, повинна звучати в унісон із камертоном. При налаштуванні відносно іншого музичного інструмента зазвичай видобувають ноту «мі» першої октави; у цьому випадку відкрита (не притиснута) перша струна повинна звучати в унісон з інструментом. Після цього відносно першої струни налаштовується решта струн. Друга струна, притиснута на п’ятому ладі, повинна звучати в унісон з відкритою першою струною. Третя струна, притиснута на четвертому ладі, повинна звучати в унісон з відкритою другою струною. Четверта струна, притиснута на п’ятому ладі, повинна звучати в унісон з відкритою третьою струною. П’ята струна, притиснута на п’ятому ладі, повинна звучати в унісон з відкритою четвертою струною. Шоста струна, притиснута на п’ятому ладі, повинна звучати в унісон з відкритою п’ятою струною. Недоліком цього методу є те, що при помилці в налаштуванні будь-якої струни, всі інші струни будуть також неправильно налаштованими. Тому, в кінці процедури рекомендується перевіряти стрій  – одночасно видобути звук з першої та шостої струн. Вони повинні звучати в унісон через дві октави.